wypożyczalnia samochodów

Wilgoć w aucie – jak sobie radzić?

Tegoroczna zima jest wyjątkowo kapryśna. Po opadach śniegu nadchodzi deszcz, a wszystko to przekłada się na obecność wilgoci w samochodach. Jak sobie z nią radzić? Wypożyczalnia samochodów Avik Rent a Car – doradzamy.

Jednym z kluczowych zadań wypożyczalni samochodów jest dbałość o stan techniczny każdego pojazdu. Dziś pragniemy przekazać kilka uwag dotyczących tego, jak radzić sobie z wilgocią, jaka gromadzi się w samochodzie.

Wilgoć w samochodzie potrafi dokuczyć każdemu kierowcy – zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy chcąc nie chcąc wnosimy na ośnieżonych czy zawilgoconych butach sporo wody. Jako pierwsze o problemie dają nam znać nie tylko zaparowane szyby, ale także nieprzyjemny zapach. Jeśli zlekceważymy pierwsze objawy, wkrótce możemy narazić się na dość wysokie koszty związane z osuszaniem auta.

Prewencja przede wszystkim! Podczas codziennego użytkowania pojazdu, dbajmy o to, by do jego wnętrza przedostawały się jak najmniejsze ilości wilgoci. W deszczowe i śnieżne dni otrzepujmy buty przed wejściem do środka samochodu. (To szczególnie istotne podczas zimowych wyjazdów w góry i na narty.) W sezonie jesienno-zimowym korzystajmy z gumowych dywaników i przede wszystkim dbajmy o systematyczne usuwanie wody, jaka się na nich gromadzi. Pamiętajmy także o cyklicznym sprawdzeniu stanu uszczelek w samochodzie oraz o przeglądach klimatyzacji.

W przypadku nadmiaru wilgoci w pojeździe, jednym z pierwszych, banalnie wręcz prostych zabiegów, jest jego wietrzenie. Najlepiej to czynić w ciepłe i suche dni. Jeśli jednak pogoda temu nie sprzyja, zalecamy suchy i ogrzewany garaż.

Tapicerkę w aucie można wyprać samodzielnie, jednak najlepiej czynność tę powierzyć profesjonalistom. W przypadku utrzymującego się nieprzyjemnego zapachu, warto zająć się także innymi elementami samochodu wykonanymi z tkaniny – także podsufitką. Jeśli chcemy tę czynność wykonać samodzielnie, pamiętajmy o odpowiednim płynie do prania tapicerek, szczotce z miękkim włosiem, gąbce lub… kawałku tkaniny firanowej.

Proces suszenia po myciu wnętrza samochodu przyspieszą ręczniki papierowe. Niektórzy kierowcy używają tu także żwirku dla kotów, który wysypuje się na tapicerkę podłogi. Tu jednak należy pamiętać o konieczności solidnego odkurzenia wnętrza pojazdu tak, by usunąć zalegające resztki żwirku – należy je usunąć po kilku godzinach od wysypania. Inne znane sposoby? Pozostawienie w pojeździe otwartego pojemnika z solą, która słynie ze skuteczności w pochłanianiu wilgoci.

Warto też pomyśleć o rozwiązaniach, w których z pomocą przychodzi nam technika. Sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju wentylatory, nagrzewnice, czy tak zwany ozonator, który skutecznie pozbędzie się wszelkich mikroorganizmów z auta, a te, jak wiadomo bardzo lubią wilgotne środowisko.

Avik Rent a Car – Twoja wypożyczalnia samochodów na Pomorzu

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *