Wynajem busa Gdańsk wakacje

Wynajem busa na wakacje?

Wypożyczalnia samochodów dostawczych Gdańsk Avik Rent a Car często spotyka się z pytaniami: czy jest możliwy wynajem busa na wakacje, czy jest możliwy wynajem busa za granicę? Oczywiście, że tak!

Do wakacji zostało jeszcze nieco czasu, ale już dziś warto zagospodarować rodzinne plany! W wypożyczalni samochodów Avik Rent a Car często spotykamy się z pytaniami o to, czy jest możliwy wynajem busa na wakacje, a także czy jest możliwy wynajem busa za granicę?

Pytania te padają nie bez przyczyny, bo Polacy nie od dziś coraz częściej wybierają urlop zagranicą. Egzotyka – ta dalsza, czy bliższa – niegdyś trudno dostępna, dziś okazuje się być w zasięgu ręki. Przyczyn takiego stanu rzeczy można się doszukiwać to w lepszej pozycji złotego na rynku walutowym, to w bardziej stabilnej pogodzie poza granicami naszego kraju. Miło spędzić ten czas wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Takie plany często generują jednak problemy i pytania o transport czy logistykę całego przedsięwzięcia. Świetnym i (dla wielu) zaskakująco ekonomicznym rozwiązaniem może okazać się wynajem busa na wakacje. A co jeśli ma to być wynajem busa za granicę?

Wynajem busa

Wypożyczalnia Avik Rent a Car między innymi na takie okazje oferuje 9-osobowego busa. Ford Tourneo Custom na wynajem pozwoli sprawnie zorganizować spontaniczną wycieczkę weekendową z przyjaciółmi, służbowy wyjazd na szkolenie czy imprezę integracyjną, ale także na rodzinny urlop. Nawet ten zagraniczny. Wynajem busa za granicę i jego zasady są proste. Wynajmujący może wyjechać wypożyczonym autem po uprzednim uzgodnieniu takiego wyjazdu z wypożyczalnią – w momencie rezerwacji lub odbioru samochodu, z zastrzeżeniem, że musi to być terytorium Unii Europejskiej. Wyjazd wynajętym samochodem za granicę jest usługą dodatkowo płatną. Jednorazowa opłata za przekroczenie polskiej granicy wynosi 123 zł. 

Warto pamiętać, że podróżując wypożyczonym samochodem po krajach Unii Europejskiej powinniśmy mieć przy sobie cały czas nie tylko dokument poświadczający nasze uprawnienia do kierowania pojazdem danego typu, ale również wszelkie dokumenty pojazdu – począwszy od dowodu rejestracyjnego, poprzez dokument potwierdzający wykupienie polisy OC, skończywszy na umowie wypożyczenia poświadczającej prawo do kierowania pojazdem.

Uwaga, podczas zagranicznych podróży ostrożnie należy się posługiwać urządzeniami rejestrującymi jazdę. W wieku krajach Unii (m. in. w Austrii) grozi za to wysoka grzywna!

Wynajem busa na wakacje? Wynajem busa za granicę?

Avikrent – wypożyczalnia samochodów dostawczych i busów Gdańsk.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *