wynajem busa za granice Gdańsk

Wynajem busa za granicę

Wakacyjne plany przekraczają Wasze możliwości transportowe? Być może najwygodniejszym i najkorzystniejszym okaże się wynajem busa za granicę? Tak, to możliwe! I to w całkiem przystępnej cenie!

Polacy coraz chętniej kierują swoje wakacyjne kroki w dalekie obszary Europy. Zagranica kusi, a niezmiennie najbardziej popularnym kierunkiem okazuje się południe Europy. Nawet tygodniowy wyjazd może jednak przekroczyć możliwości transportu przeciętnej rodziny. Duży bagaż, żywność, dziecięce wózki – wszystko to zajmuje sporo miejsca. W efekcie, wiele osób decyduje się na rodzinną wyprawę dwoma, a nawet trzema autami. Zupełnie niepotrzebnie. Wynajem busa za granicę może być doskonałym rozwiązaniem. O czym jednak warto pamiętać?

Wypożyczalnia aut dostawczych Avik Rent a Car wypożycza busy i inne samochody dostawcze osobom, które ukończyły 21 rok życia i posiadają ważne na terytorium Polski prawo jazdy, które uprawnia do kierowania określonym pojazdem. Sam fakt wyjazdu wynajętym autem poza granice kraju należy zgłosić w momencie rezerwacji samochodu lub podczas jego odbioru. Wyjazd wynajętym samochodem za granicę jest usługą dodatkowo płatną. Jednorazowa opłata za przekroczenie polskiej granicy wynosi 123 zł.

Długie, wakacyjne trasy to często wymóg zmiany kierowcy podczas jazdy. Wypożyczonym autem może kierować także drugi kierowca. O swoich planach zmian kierowania pojazdem należy jednak powiadomić wypożyczalnię, a drugiego kierowcę wpisać w umowę najmu auta.

Gdy mamy na uwadze wynajem busa za granicę, warto pamiętać o obowiązujących limitach kilometrów. Limit ten wynosi 400 kilometrów na dzień. Opcja bez limitu jest opcją dodatkowo płatną.

Przemierzając zagranicę warto pamiętać o lokalnych obyczajach i obowiązującym prawie. Już wcześniej wspominaliśmy (link), że w wielu krajach Unii Europejskiej możemy zostać niemiło zaskoczeni sporym mandatem za używanie rejestratora wideo w samochodzie. By uniknąć przykrej niespodzianki, zachęcamy do przejrzenia stron internetowych i forów poświęconych podróżom po Europie. 

Wynajem busa za granicę jest możliwy! Zaplanujcie najbliższe wakacje już dziś!

Wynajem busa na granicę? Wynajem busa Gdańsk?

Avik Rent a Car – wypożyczalnia aut dostawczych Gdańsk.

1 komentarz

  • Katarzyna Nowińska

    Bardzo rzeczowa obsługa klienta. Jasne zasady wypożyczenia i opłat. Auto w bardzo dobrym stanie technicznym. Wspaniały kontakt z wypożyczalnią. Polecam współpracę z tą firmą.

  • Napisz komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *