Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów – na co warto zwracać uwagę?

Szukacie wypożyczalni samochodu? Na kilka godzin? A może na parę miesięcy? Nieważne na jak długo, warto zapoznać się z wszystkimi warunkami, jakie oferuje dana wypożyczalnia.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych Avik Rent a Car często spotyka się z pytaniami Klientów o warunki i zasady wypożyczenia samochodu. Słusznie! Oferta ofercie nie jest równa. Na co zwracać szczególną uwagę? Poniżej prezentujemy kilka punktów.

  • Cena. Kusi Cię niska cena? Sprawdź kruczki! Niska cena to nierzadko cena netto, do której podczas wynajmu przyjdzie Ci dopłacić niemałą sumę. Zwróć także uwagę na inne, często ukryte koszty wynajmu.
  • Pakiet ubezpieczeń. Nie bierzesz pod uwagę ryzyka wypadku, czy stłuczki podczas wynajmu? Błąd! Przed wynajmem auta zapytaj czy nie zostaniesz obciążony udziałem własnym w sytuacji, gdy do stłuczki lub wypadku dojdzie nie z Twojej winy. Zawsze pytaj o AC.
  • Wiek auta. Wynajmowane auta ulegają szybko amortyzacji. Wpływa na to wiele czynników, jednak jednym z najbardziej istotnych jest częsta zmiana kierowcy, a co za tym idzie – różne style jazdy i nawyki. W dobrych wypożyczalniach, dbających nie tylko o jakość usług, ale także o bezpieczeństwo Klientów, znajdziecie samochody nie starsze niż 2 – 3 lata.
  • Stan techniczny pojazdu. Tu warto sprawdzić sprawność zarówno wycieraczek, świateł, jak i klimatyzacji, czy radia. Warto ponadto sprawdzić stan paliwa, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki tuż “za zakrętem”.
  • Miejsce i czas odbioru oraz oddania auta. Dyspozycyjność wypożyczalni jest tu kluczowa. Sprawdź czy możesz oddać auto w nocy, czy wypożyczalnia jest w stanie podstawić Ci samochód na dworzec, czy lotnisko. Wygoda Klienta ponad wszystko.
  • Wybór samochodów. Sprawdź, czy wypożyczalnia jest w stanie doradzić Ci samochód, którego naprawdę potrzebujesz. Rzetelny pracownik wypożyczalni zna pojemność bagażnika, tonaż, czy kubaturę. Pozwól sobie doradzić i sprawdź jak wiele o pojeździe jest w stanie powiedzieć Ci sama wypożyczalnia.
  • Opinie w internecie. Czytasz? Słusznie, bo warto wiedzieć co o firmie sądzą inni. Do opinii w sieci podchodź jednak zdroworozsądkowo. Sto procent dużej ilości opinii to nierzadko zabieg marketingowy. Drugą stroną medalu są z kolei opinie nieuczciwe, pochodzące od osób, które na przykład nigdy nie były Klientami danej firmy. Ten aspekt hejtu dotyczy nie tylko wypożyczalni, ale także innych branż.
  • Czas wynajmu w stosunku do ceny. Planujesz długoterminowy wynajem – sprawdź co może zaoferować Ci Twoja wypożyczalnia. Dobre wypożyczalnie cenią długoterminowych Klientów i chętnie udzielają ulg przy wynajmie długoterminowym.

Szukasz dobrej wypożyczalni aut dostawczych?

Sprawdź Avik Rent a Car – wypożyczalnia samochodów dostawczych w Gdańsku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *